Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir.

Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır.

Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir.

Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır.

Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir.Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir.

 

A. Düşük demirli temperli camF. Mineral yüm ısı yalıtımı
B. Tinox kaplı sellektif yüzeyG. EPDM su sızdırmazlık contası
C. Alüminyum çerçeveH. Montaj kanalı
D. Bakır soğurucu boruI. Ultrasonik kaynak
E. Gofrajlı alüminyum alt yüzeyJ. Mineral yün kenar ısı yalıtımı
  • Boyut 1988 x 1218 x 90 mm
  • Kasa Malzemesi Elektrostatik boyalı alüminyum kasa
  • Soğurucu Alan 2,23 m²
  • Ağırlık 44 kg
  • Toplam Alan 2,42 m²

Hizmet Talep Formu

Megaron Çatı Teknolojileri garantisinde Uzman Bayi hizmeti almak için formu doldurabilirsiniz.

Detaylı Bilgi 444 26 11
Megaron logo