Çatıser Reflektif, buhara açık, Reflektif Çatı Su Yalıtım Örtüsüdür.

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar.

Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir. 

1. Kaplama tahtası veya OSB üzerine önce 3x5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 60 cm ara ile tespitlenir.

2. İzoçatı Mineral Yün ısı yalıtım plakası boşluk bırakılmadan dikey çıtalar arasına döşenir.

3. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının ve ısı yalıtım plakalarının üzerine serilir.

4. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm) üst-üste gelecek şekilde serilir.Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir.Bini payı rulo üzerinde işaretlidir.Zımba ve çiviler mutlaka dikey çıta üzerine uygulanmalı çatıser delinmemelidir.

5) Çatıser döşendikten sonra 3x5 cm’lik kiremit çıtaları dikey çıtalar üzerine sabitlenir.

  • Ölçü Rulo 1.5 x 50 m
  • Birim m2
  • Ambalaj 75 m2

Hizmet Talep Formu

Megaron Çatı Teknolojileri garantisinde Uzman Bayi hizmeti almak için formu doldurabilirsiniz.

Detaylı Bilgi 444 26 11
Megaron logo