Hem Estetik Hem İşlevsel Çatı Pencereleri ile Çatı Katında Yaşam

Hem Estetik Hem İşlevsel Çatı Pencereleri ile Çatı Katında Yaşam

Doğru nefes tekniklerini öğrenmenin ve uygulamanın sağlıklı bir yaşam için ne kadar önemli bir faktör olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Doğru nefes alındığı takdirde hastalıklardan korunmak kolaylaşıyor ve hayat kalitesi artıyor. Aynı durum evimizin çatısı için de geçerli. Çatıların da uzun ömürlü olması ve zarar görmemesi için nefes alması gerekiyor.

Çatıların en önemli görevi iklim koşullarına karşı dayanıklı olması ve yoğun yağışa karşı koruyabilmesi. Çünkü evimizin yağış gibi çevresel etkenlere direkt olarak maruz kalan bölümü çatılardır. Bu yüzden çatıların dayanıklılığı ve kalitesi onu tercih ederken en önemli faktör olur.

Ancak çatıların olumsuz etkilere maruz kaldığı tek durum şiddetli yağış değil. Evin içindeki su buharı da yoğuşma yani nem nedeniyle çatılara ve yapının geneline zarar verebilir. Üstelik bu nem birikimi evlere en az dışarıdan gelen ve tamamen doğal olan yağışlar kadar olumsuz etki eder.

Nem, hem çatıya hem de yapının tamamına büyük ölçüde zarar verebildiği için evde biriken bu nemin düzenli olarak ortamdan uzaklaştırılıyor olması gerekir. Böylece yapının geneli ve çatı uzun ömürlü bir hal alır. Elbette nemin ortamdan uzaklaştırılması ortamdaki bireylerin hayat kalitesinin ve konforunun artması bakımından da oldukça önemli.

Evde su buharı nedeniyle oluşan nemi etkili biçimde dışarı atmak için çatıların nefes alması gerekir. Bu nedenle çatı yaptırırken yalıtım için kullanılan malzemelerin seçiminde çatı altının havalandırılması adına buhar geçirgen, bir diğer deyişle nefes alan ürünlerin tercih edilmesi en önemli kıstas olur.

Çatı yalıtımında kullanılan malzemelerin buhar geçirgen olmaması halinde çatının taşıyıcısı olumsuz yönde etkilenir ve hem kısa vadede hem de uzun vadede yapıda yapısal sorunlar meydana gelir. Elbette nefes almayan çatılar çatıyı ve yapının tamamını olumsuz etkiler ancak bu durum insan sağlığı için de oldukça kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle hem çatıların, hem yapıların hem de içinde yaşayan insanların sağlığı ve konforu için nefes alan çatıları tercih etmek gerekir. Sorunsuz bir çatı deneyimi ve konforlu bir yaşam için tercih ettiğiniz çatının nefes aldığından emin olun. Megaron Çatı Teknolojileri nefes alan özelliğe sahip çatı sistemleri ile sorunsuz bir deneyim sunuyor.

Yetkilimizin sizinle irtibata geçebilmesi adına Hizmet Talep Formunu doldurmak için tıklayınız.

Hizmet Talep Formu

Megaron Çatı Teknolojileri garantisinde Uzman Bayi hizmeti almak için formu doldurabilirsiniz.

Detaylı Bilgi 444 26 11
Megaron logo